Робота за кордоном без знання мови: міф чи реальність?

Перераховувати переваги роботи за кордоном не варто. Всі знають, що це і хороший дохід, і можливість накопичити заощадження, і унікальний шанс відвідати нові міста і країни. Працевлаштування може допомогти отримати посвідку на проживання, а в подальшому ПМП і при бажанні громадянство.

Чи можна знайти роботу за кордоном абсолютно не знаючи іноземної мови або володіючи тільки її основами?

Можна, але це буде некваліфікована, часто тимчасова робота, можливо неофіційна і відповідно з низьким рівнем оплати праці. Мінімальні ази розмовної мови в будь-якому випадку знадобляться. Для цього існують спеціальні програми навчання, багато з них – безкоштовні.

Багатьох цікавить питання про те, як влаштуватися на хорошу роботу без досвіду. Це складно, та й конкуренція за некваліфіковану роботу досить висока серед самих же мешканців країни, в яку ви зібралися їхати. А багато держав і зовсім не видають робочі візи таким працівникам, якщо це тільки не сезонна робота.

Куди піти працювати без досвіду роботи?

Основні вакансії – це збирання врожаю, земляні роботи, будівництва та інші види важкої фізичної праці. Для жінок – це покоївка, доглядальниця, прибиральниця.

Якщо підвести підсумок, то можна виділити кілька аспектів (негативних, звичайно) для шукачів роботи за кордоном без знання мови:

  • Висока конкуренція з іншими громадянами.
  • Робота некваліфікована, в основному тимчасова.
  • Необхідність в мінімальних навичках розмовної мови.
  • Висока ймовірність обману з боку роботодавця (при оформленні документації самостійно).

Самостійно влаштуватися на роботу за кордоном, особливо без знання мови, досить складно. Мовний бар’єр виникає ще на стадії переговорів з роботодавцем, при оформленні документів. Тому, ми рекомендуємо звернутися до перевірених компаній, які відстоять ваші інтереси перед роботодавцем, навіть якщо ви не знаєте мову.

Наприклад, робота для студентів в Німеччині передбачає наявність вакансій, як з обов’язковою вимогою знання мови, так і допускає те, що працівник може не знати німецьку. Так, вам буде складно, але ж мову завжди можна почати вчити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримати консультацію

Залишіть заявку і наші консультанти зв’яжуться з Вами