Робота і вакансії для студентів в Німеччині

Уже не перший рік студенти з України можуть отримати дозвіл на роботу в Німеччині за спеціальною програмою. Тривалість: 90 повних днів або 180 днів на неповний робочий день (за 1 рік). У деяких федеральних округах студентам-іноземцям дозволено працювати тільки в студентські канікули.

Робота для студентів в Німеччині.
Роботодавці з радістю беруть на роботу студентів, тому що податок на роботу студента нижче, ніж звичайного співробітника. Оплачується лише частина соціальних відрахувань. Однак, працюючому студенту все одно важко повністю фінансувати вищу освіту за цю суму. Середня погодинна оплата роботи складає від 8 до 10 євро.

Якщо у вас є хороші знання в області програмування, то це дуже добре. Швидко розвивається IT-сфера у всьому світі, і Німеччина – не виняток. Однак повний робочий день і повноцінне навчання в вузі – несумісні. Як влаштовуються студенти в Німеччині? Часто за допомогою студентських бірж праці (Studentenvermittlung der örtlichen Arbeitsämter).

Практика для студентів в Німеччині.
Часто студенти проходять практику під час навчання. Коли вона є основною умовою прийому, необхідно пройти практику перед вступом до ВНЗ. Студенти самі підбирають собі фірму для практики. ВНЗ сприяє в пошуку, тільки якщо вона є обов’язковою частиною навчального плану. Деякі ВНЗ мають власну базу даних з адресами фірм, які беруть на роботу практикантів.

В Європі роботодавці дивляться не тільки на оцінки в дипломі, а й на наявність досвіду роботи, особливо досвіду роботи за кордоном.

Підробіток для студентів.
Дві третини всіх студентів в Німеччині підробляють під час навчання. Студенти консерваторій та музичних училищ грають вечорами в барах, студенти-економісти знаходять роботу в банках, а майбутні лікарі чергують в лікарнях. Знову ж таки, якщо студент працюють не більше 19,5 годин на тиждень, то роботодавець звільняється від відрахувань до фондів соціального та пенсійного страхування.

Класичною “професією” студентів під час навчання вважається робота таксистом, навіть колишній міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер в студентські роки теж працював таксистом.

А ви вже знайшли роботу вашої мрії? Звертайтеся, у нас є багато вакансій для студентів в Німеччині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримати консультацію

Залишіть заявку і наші консультанти зв’яжуться з Вами