Які документи потрібні для легального працевлаштування студента за кордоном?

Щоб влаштуватися на роботу в Європі потрібно зібрати пакет документів. Обов’язково вам знадобляться: закордонний паспорт, медична страховка, запрошення на роботу, робоча віза. У кожній країні перелік документів свій, але основний пакет однаковий у всіх. За більш повним і детальним списком можна звернутися в консульство або агентство з працевлаштування.

Легальне працевлаштування студентів за кордоном – процес трудомісткий, але не складний. Головне все врахувати і нічого не забути.

Закордонний паспорт
Оформити його легко, маючи внутрішній паспорт громадянина України та ідентифікаційний код. Чоловікам необхідно взяти довідку з військкомату, якщо не служив, або військовий квиток та його ксерокопію. Також можуть попросити довідку про несудимість.

Запрошення на роботу
Це важливий пункт. Із запрошенням на роботу, ви будете впевнені в легальності роботи і її оплати. У кожній країні запрошення на роботу оформляється за своїми правилами. Але головне правило таке: запрошення оформлює безпосередньо фірма, де ви будете працювати. У документі повинні бути вказані всі реквізити роботодавця, адреса, телефон, вакансія, розмір заробітної плати, назва населеного пункту, термін перебування.
Варто зауважити, що вакансію можна змінити після прибуття в країну за бажанням здобувача. Тобто доведеться трудитися там, де вказано в запрошенні.

Робоча віза
Після того, як на руках вже є закордонний паспорт і запрошення на роботу, можна відкрити робочу візу. Для її оформлення необхідно мати:

  • внутрішній паспорт і закордонний паспорт, їх ксерокопії;
  • запрошення на роботу;
  • страховку на весь період перебування;
  • фотографії;
  • заповнену анкету.

Весь перелік документів можна дізнатися в консульстві або у візовому центрі.

Медична страховка
Медична страховка є важливим документом при отриманні робочої візи в Європу.

У деяких країнах ще потрібно отримати дозвіл на роботу. Але в основному для сезонних робітників, які мають право перебування до 180 днів, він не потрібен.
В окремих консульствах можуть додатково вимагати довідку про несудимість, свідоцтво про шлюб.

Для робочих вакансій сезонної роботи знання мови необов’язкове. Але весь перелік необхідних документів бажано зібрати повністю.

Після того, як всі ці документи для працевлаштування за кордоном підготовлені, потрібно забезпечити їх легалізацію для тієї країни, яка вас буде приймати. Легалізація – це переклад документів на потрібну мову та завірення у нотаріуса.

Успіхів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримати консультацію

Залишіть заявку і наші консультанти зв’яжуться з Вами